فروش مواد شیمیایی
مواد شیمیایی چیست ؟

فروش مواد شیمیایی

مواد شیمیایی آزمایشگاهی :

شیمی ، علمی است که با خصوصیات، ترکیبات و ساختار مواد شیمیایی که شامل عناصر و ترکیبات هستند تعریف می شود، تحولاتی که آنها متحمل می شوند و انرژی آزاد شده یا جذب شده در طی این فرآیندها، سروکار دارد،در تعریف مواد شیمیایی باید گفت آنچه دارای ترکیب پایدار شیمیایی و ویژگی ها و خصوصیات انحصاری است را مواد شیمیایی گویند که اغلب در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

فروش ماده شیمیایی ازماکالا
فروش مواد شیمیایی

تعریف مواد شیمیایی :

هر ماده شیمیایی ، چه به طور طبیعی وجود داشته باشد و چه به طور مصنوعی تولید شده باشد ، از یک یا چند نوع از صد نوع اتم موجود تشکیل شده است که به عنوان عناصر شناخته شده اند.

اگرچه این اتم ها به نوبه خود از ذرات بنیادی تری نیز تشکیل شده اند ، عناصر ماده اصلی تشکیل دهنده مواد شیمیایی هستند، کمیت مشخصی برای اکسیژن ، جیوه یا طلا وجود ندارد و کمترین میزان از هر ماده شیمیایی یک اتم از آن ماده است، چالش بزرگ در شیمی ایجاد یک توضیح منسجم از رفتار پیچیده مواد است ، اینکه چرا آنها این چنین ظاهر می شوند، چه ویژگی های به آنها ماندگاری می دهد و چگونه فعل و انفعالات بین مواد مختلف می تواند باعث تشکیل مواد جدید و تخریب ماده  شیمیایی قبلی گردد.

فروش مواد شیمیایی
فروش مواد شیمیایی

خرید مواد شیمیایی

از اولین تلاش ها برای درک جهان مادی از نظر عقلانی ، شیمی دانان در تلاشند تا نظریه های ماده را که به طور رضایت بخشی که گویای دوام و تغییرات باشد را توسعه دهند، اتصال و پیوند منظم اتم های تجزیه ناپذیر به مولکول های کوچک و بزرگ ، یا شبکه های گسترده ای از اتم های درهم آمیخته، به طور کلی به عنوان پایه دوام ماده شیمیایی پذیرفته می شود.

در حالی که سازماندهی مجدد اتم ها یا مولکول ها به آرایش های مختلف در پشت تئوری های تغییر نهفته است، بنابراین شیمی شامل مطالعه ترکیب اتمی و معماری ساختاری مواد شیمیایی و همچنین برهمکنش های متنوع در بین مواد است که می تواند منجر به واکنش های ناگهانی و اغلب شدید شود.

خرید مواد شیمیایی
خرید مواد شیمیایی

قیمت مواد شیمیایی

علم شیمی همچنین به کاربرد مواد طبیعی شیمیایی و ایجاد مواد مصنوعی نظیر پخت و پز ، تخمیر ، ساخت شیشه و متالورژی همه فرآیندهای شیمیایی هستند که به آغاز تمدن بشری بر می گردند و امروزه وینیل ، تفلون ، بلورهای مایع ، نیمه رساناها و ابررساناها نمایانگر ثمرات فن آوری های شیمیایی هستند، قرن بیستم پیشرفت چشمگیری  شواهد بسیاری در درک  پیچیدگی شیمیایی موجودات زنده دیده شد  و سلامتی و بیماری با تفسیر مولکولی امکان پذیر شد.

قیمت مواد شیمیایی
قیمت مواد شیمیایی

مواد شیمیایی عمده

شیمی مدرن ، با کمک ابزارهای پیچیده و فزاینده ای ، مواد کوچک به اندازه اتم های منفرد و در اندازه های بزرگ و پیچیده مانند DNA (اسید دئوکسی ریبونوکلئیک) را که حاوی میلیون ها اتم است، مطالعه می کند و حتی مواد جدید می توانند به گونه ای طراحی شوند که خصوصیات مورد نظر را ما را داشته باشند و سپس مواد شیمیایی مصنوعی ساخته شوند،با گذشت زمان بیش از ۸،۰۰۰،۰۰۰ ماده شیمیایی مختلف ، چه طبیعی و چه مصنوعی، توصیف و تولید شده اند و این تعداد در سال ۱۹۶۵ کمتر از ۵۰۰۰۰۰ نفر بود.

فروش آنلاین مواد شیمیایی 

به طور اختصاصی می توان گفت چالش های فکری شیمی اغلب مرتبط با صنعت بوده و هستند، در اواسط قرن نوزدهم شیمی دان آلمانی جاستوس وون لیبیگ Justus von Liebig اظهار داشت که ثروت یک کشور می تواند با مقدار اسید سولفوریک تولید شده اندازه گیری شود، این اسید که برای بسیاری از فرایندهای تولید ضروری است ، امروزه همچنان ماده شیمیایی صنعتی پیشرو در کشورهای صنعتی است.

همانطور که لیبیگ معتقد بود،کشوری که مقادیر زیادی اسید سولفوریک تولید می کند،کشوری است که دارای صنایع شیمیایی قوی و به طور کلی اقتصاد قوی است تولید ،توزیع و استفاده از طیف گسترده ای از مواد شیمیایی در تمام کشورهای بسیار پیشرفته مشترک است، در حقیقت، می توان گفت که “عصر آهن” تمدن با “عصر پلیمر” جایگزین شده است، زیرا در برخی از کشورها ، حجم کل پلیمرهای تولید شده در حال حاضر بیش از آهن است.

خرید اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی

با گذشت زمان، گروهی از شیمی دانان با علایق تحقیقاتی تخصصی پدید آمدند، در حال حاضر روزهایی که یک نفر می توانست امیدوار باشد که دانش کاملی از همه زمینه های شیمی را فراگیرد گذشته است، امروزه افراد متناسب با علایق خود زمینه های خاص شیمی را دنبال می کنند و دانش خود را با علاقه مندان دیگر نیز به اشتراک می گذارند.

خرید مواد شیمیایی
خرید ماده شیمیایی

قیمت آنلاین مواد شیمیایی آزمایشگاهی

زمینه های تخصصی که از اوایل تاریخ شیمی پدید آمده اند، عبارت اند از شیمی آلی ، معدنی ، فیزیکی ، آنالیزی، صنعتی و بیوشیمی، با این وجود ، در قرن بیستم رشد زیادی در زمینه های پلیمر ، محیط زیست و شیمی دارویی نیز صورت گرفت، علاوه بر این، تخصص های جدید همچنان ظاهر می شوند، به عنوان مثال ، آفت کش ها پزشکی قانونی و شیمی رایانه، هریک از حوزه های تخصصی علم شیمی به مطالعه مواد شیمیایی همان حوزه میپردازند، بنابراین مواد شیمیایی را نیز می توان به همین صورت طبقه بندی نمود.

مواد شیمیایی تهران

شیمی آنالیز و مواد شیمیایی آنالیزی :

بیشتر موادی که روی کره زمین وجود دارند، مانند چوب، زغال سنگ، مواد معدنی یا هوا، مخلوط بسیاری از مواد شیمیایی متفاوت و مجزا هستند، هر ماده شیمیایی خالص (به عنوان مثال اکسیژن ، آهن یا آب) دارای یک ویژگی مشخص است که به آن هویت شیمیایی می بخشد، به عنوان مثال ، آهن یک فلز سفید نقره ای رایج است که در دمای ۱۵۳۵ درجه سانتیگراد ذوب می شود، بسیار شکل پذیر است و به راحتی با اکسیژن ترکیب می شود و مواد رایج هماتیت و مگنتیت را تشکیل می دهد.

فروش مواد شیمیایی و ازمایشگاهی
فروش مواد شیمیایی

مواد شیمیایی اصفهان

تشخیص آهن در مخلوطی از فلزات یا در ترکیبی مانند مگنتیت ، شاخه ای از شیمی تحلیلی یا آنالیتیکال است که آنالیز کیفی نامیده می شود، اندازه گیری مقدار واقعی یک ماده خاص در یک ترکیب یا مخلوط ، تجزیه و تحلیل کمی نامیده می شود، به عنوان مثال اندازه گیری تحلیلی کمی تعیین کرده است، آهن ۷۲٫۳ درصد از نظر جرم، مگنتیت را تشکیل می دهد که ماده ای ست معدنی و معمولاً به عنوان ماسه سیاه در امتداد سواحل و رودخانه ها دیده می شود.

در طول سال ها ، شیمی دانان واکنش های شیمیایی را کشف کرده اند که وجود برخی عناصر اساسی را با تولید محصولات قابل مشاهده و  شناسایی ممکن می سازند،اگر آهن در یک نمونه به میزان ۱ قسمت در میلیون یا بیشتر وجود داشته باشد، می توان از طریق شیمیایی آن را تشخیص داد.

مواد شیمیایی اهواز

برخی از تست های کیفی بسیار ساده نیز وجود عناصر شیمیایی خاص را حتی در مقادیر کمتر نشان می دهد.  به طور مثال رنگ زردی که توسط سدیم در شعله ایجاد می شود، در صورتی قابل مشاهده است که نمونه قابل اشتعال  به اندازه یک میلیاردم گرم سدیم داشته باشد، چنین آزمایشات تحلیلی به شیمی دانان این امکان را داده است تا انواع و مقدار ناخالصی های موجود در مواد مختلف را شناسایی کرده و خصوصیات مواد بسیار خالص را تعیین کنند، مواد مورد استفاده در آزمایش های آزمایشگاهی معمولاً دارای سطح ناخالصی کمتر از ۰٫۱ درصد هستند، برای کاربردهای خاص ، می توان مواد شیمیایی خریداری کرد که ناخالصی آنها در کل کمتر از ۰٫۰۰۱ درصد است، شناسایی مواد خالص و تجزیه و تحلیل مخلوط های شیمیایی باعث شکوفایی سایر رشته های شیمیایی می شود.

مواد شیمیایی بندرعباس

اهمیت شیمی آنالیتیکال هرگز بیشتر از امروز نبوده است، تقاضا در جوامع مدرن برای انواع غذاهای بی خطر، کالاهای مصرفی ارزان قیمت ، انرژی فراوان و فن آوری های صرفه جویی در نیروی کار،بار زیادی بر دوش محیط زیست می گذارد، تمام تولیدات شیمیایی علاوه بر مواد مورد نظر، مواد زاید را نیز تولید می کنند و دفع مواد زائد همیشه با دقت انجام نشده است.

مواد شیمیایی خرید

اخلال در محیط زیست از طلوع تمدن رخ داده است و با رشد جمعیت جهانی مشکلات آلودگی افزایش یافته است، برای حفظ یک محیط زیست سالم تکنیک های شیمی آنالیتیکال مورد اتکا قرار می گیرند، مواد نامطلوب موجود در آب، هوا، خاک و مواد غذایی باید مشخص شوند.

منشا این آلودگی ها و نیز روش های اقتصادی و ایمن برای حذف یا خنثی سازی آنها ایجاد شود، زمانی که میزان آلاینده ای که خطرناک قلمداد می شود ارزیابی شد ،تشخیص مواد مضر در غلظت های  کمتر از سطوح خطر زا مهم خواهد بود و شیمیدانان تحلیلی به دنبال توسعه تکنیک ها و ابزارهای دقیق تر هستند.

مواد شیمیایی در اصفهان

ابزارهای آنالیزی پیچیده ، که اغلب با رایانه همراه هستند ، دقت شیمی دان ها را در شناسایی مواد بهبود بخشیده و محدودیت های تشخیص را کاهش داده اند، یکی از این روش ها آنالیزی ، کروماتوگرافی گازی است که با عبور مخلوط از یک ستون باریک و بلند از مواد جاذب اما متخلخل ، اجزای مختلف یک مخلوط گازی را جدا می کند، گازهای مختلف با این ماده جاذب تعامل متفاوتی دارند و با سرعت های مختلف از ستون عبور می کنند.

مواد شیمیایی در مشهد

هنگامی که گازهای جداگانه از ستون خارج می شوند، می توانند به یک ابزار آنالیزی دیگر به نام طیف سنج جرمی یا اسپکترومتر جرمی منتقل شوند که مواد را با توجه به جرم یون های سازنده آنها جدا می کند، یک طیف سنج جرمی – کروماتوگرافی گازی می تواند به سرعت اجزای منفرد یک مخلوط شیمیایی را که غلظت آنها ممکن است از چند قسمت در میلیارد بیشتر نباشد شناسایی کند.

حساسیت های مشابه یا حتی بیشتر را می توان تحت شرایط مطلوب با استفاده از تکنیک هایی مانند جذب اتمی ، قطب بندی و فعال سازی نوترون بدست آورد این میزان نوآوری ابزاری به حدی است که ابزارهای تحلیلی اغلب طی ۱۰ سال پس از معرفی منسوخ می شوند ابزارهای جدید، دقیق تر و سریعتر هستند و بطور گسترده در زمینه های شیمی محیط زیست و دارویی استفاده می شوند.

فروش انواع مواد شیمیایی
فروش عمده مواد شیمیایی

معرفی برخی از مواد شیمیایی پرکاربرد:

  • اتانول :

  • نام لاتین Etanol :

مشخصات فیزیکی : مایع فرار و بی رنگ

فرمول شیمیایی اتانول : CH3CH2OH یا C2H6O

کاربرد اتانول : اتانول از رایج ترین الکل های موجود در آزمایشگاه ها است، از این الکل به عنوان حلال و نیز ماده ضدعفونی کننده که خاصیت میکروب کشی و ضد باکتریایی دارد استفاده می گردد و بسته به درجه خلوص دارای کاربرد های مختلف است. به طور مثال الکل ۷۰ درصد برای ضد عفونی سطوح مناسب است.

  • سولفوریک اسید :

  • نام لاتین Sulfuric acid :

مشخصات فیزیکی : مایع غلیظ ، بی رنگ ، روغنی ،  با خاصیت خورنده

فرمول شیمیایی سولفوریک اسید : H2SO4

کاربرد اسید سولفوریک : این اسید قوی در آزمایشگاه ها به منظور هضم و از بین بردن مواد زاید در فرایند های آزمایشگاهی مختلف کاربرد داشته و نیز برای پاکسازی سیستم های فاضلاب و تولید سایر مواد آزمایشگاهی از جمله فسفریک اسید استفاده می گردد.

مشخصات فیزیکی: مایع شفاف، بدون رنگ، دارای عطر تندی است.

فرمول شیمیایی اوکتانول : CH3(CH2)7OH

کاربرد اوکتانول : این ماده دارای عطر تندی است و کاربرد عمده آن در تولید عطر ها و طعم دهنده ها است در واقع استرهای مورد نیاز در این صنعت از ۱-اکتانول تولید می شوند.

Octanol
فروش اوکتانول

شرکت های فروشنده مواد شیمیایی

توضیحات فوق نشان دهنده آن است که در این حوزه مواد شیمیایی متنوعی نیز مورد نیاز است که عمدتا در روش های آنالیزی همچون انواع کروماتوگرافی مایع، گازی، غشایی و نیز روش های فتومتری و اسپکتروسکوپی استفاده می شوند، شرکت های سازنده مواد شیمیایی همچون مرک، سیگما و ساپلکو این مواد را مواد شیمیایی آنالیزی می نامند که دارای خلوص و کیفیت بالایی بوده و به عنوان رفرنس برای مقایسه سایر مواد با آن ها استفاده می شوند.

فروش اینترنتی مواد شیمیایی

آزما کالا پلاس به عنوان بزرگترین مارکت سنتر حوزه خدمات آزمایشگاهی در کشور و وابسته به شرکت بازرگانی ندا شیرین ایرانیان در زمینه واردات و فروش کلیه مواد شیمیایی از برندهای شرکت مرک آلمان ، شرکت سیگما و برترین برندهای جهانی در حال فعالیت و خدمت به دانشجویان ، پژوهشگران و داروسازان و تولید کننده ها می باشد.

خرید اینترنتی مواد شیمیایی

برای سفارش اینترنتی درخواست های خود می توانید با شماره های فوق تماس بگیرید

دفترمرکزی فروش تهران : ۹۶۹ ۷۲ ۴۴۹ – ۰۲۱ (تماس در ساعات اداری)

واتساپ : ۰۹۹۱۴۲۱۴۶۹۹ (تماس در ساعات غیراداری و استعلام قیمت فوری و آنلاین)

اسلاید ازماکالا-01