اکسید روی
اکسید روی

اکسید روی (Zinc oxide)

اکسید روی با فرمول شیمیایی ZnO ، یکی از مهمترین ترکیبات روی است که می توان آن را در حالت خلوص بالا و در اشکال و اندازه های مختلف بلوری و با  استفاده از سوزاندن بخار روی در هوا تهیه کرد.

فروش اکسید روی

در میان ترکیبات شیمیایی ،  می توان گفت عنصر روی تنها فلزی ست که در واکنش اکسیداسیون منحصرا حالت ۲  ظرفیتی خود را نمایان می کند، هر چند در تعداد اندکی از ترکیبات روی به صورت یک ظرفیتی نیز گزارش شده است، اما هرگز به صورت ۳  ظرفیت یا بالاتر وجود ندارد، فرم معدنی طبیعی زینک اکسید با نام zincite شناخته می شود با این حال عمده زینک اکسید مصرفی برای صنایع به صورت مصنوعی ساخته می شود.

فروش اکسید روی
فروش زینک اکساید

خواص فیزیکی و شیمیایی اکسید روی :

اکسید روی یا Zinc oxide یک ترکیب غیر آلی به فرم پودر  با  رنگ سفید است که در آب نامحلول می باشد، این ماده شیمیایی دارای قابلیت هدایت گرما و ظرفیت گرمایی بالایی است. شبکه بلورین اکسید روی ، شبکه ای منظم متشکل از یون هاست که باز بوده و در آن یون های روی و اکسیژن فقط ۴۴ درصد از حجم را اشغال می کنند.  این شبکه آسیب پذیر بوده و با ورود  اتم های خارجی یا اتم روی دیگر در فضاهای خالی، شکسته می شود و این تغییرات می تواند به بلورهای اکسید روی خواص الکتریکی ، فوتوالکتریک و کاتالیزوری متنوعی را می بخشد.

قیمت اکسید روی در بازار

کاربرد اکسید روی :

به  طور کلی اکسید روی به عنوان افزودنی در تولید بسیاری از مواد و محصولات همچون لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی، لاستیک، پلاستیک، سرامیک، شیشه، سیمان، روان کننده ها، رنگ ها، چسب ها، درزگیرها، رنگدانه ها، باتری ها و نوار کمک های اولیه استفاده می شود.

زینک اکساید

به دلیل بالا بودن ظرفیت حرارتی و قابلیت هدایت گرما  از اکسید روی معمولا به عنوان ماده خارج کننده گرما در لاستیک ها  استفاده می شود، همچنین اکسید روی به عنوان یک نیمه هادی در تولید فسفر برای لوله های تلویزیون و لامپ های فلورسنت استفاده می شود.

از سوی دیگر اثرات اکسید روی بر روی واکنش پذیری بسیاری از ترکیبات ، آن را به عنوان یک کاتالیزور در کارهایی مانند تولید لاستیک مصنوعی و متانول مفید می گرداند.

اکسید روی
فروش اکسید روی

قیمت اکسید روی

این ماده شیمیایی همچنین در  تولید رنگ ها، مواد آرایشی، پلاستیک ، داروسازی و جوهر چاپ مورد استفاده قرار می گیرد و از آنجا که تحت تأثیر نور ، هدایت الکتریکی اکسید روی می تواند  تا چندین برابر افزایش یابد، در برخی از فرآیندهای کپی برداری نیز کاربردی است.

اکسید روی برای پوست :

مصارف دارویی و درمانی این ماده را در حوزه  بیولوژی و پزشکی  نیز کاربردی نموده است.  از اکسید روی  عمدتا  در درمان بیماری ها و آسیب های پوستی نظیر اگزما و آکنه در پزشکی استفاده می شود.

فروش زینک اکساید

خاصیت آنتی باکتریال و ضد میکروبی اکسید روی و نیز مقاومت نوری به اشعه های UV باعث شده است تا در تولید پودر نوزاد، انواع کرم های محافظت کننده و ضد آفتاب، پماد ها از جمله کالامین و شامپو های ضد ریزش مو استفاده گردد، می توان گفت  بین ۵۰ تا۶۰ درصد اکسید روی در صنعت لاستیک سازی در فرایند سفت شدن لاستیک و نیز به عنوان عامل حفاظت کننده لاستیک در برابر قارچ ها و اشعه ی UV  مورد استفاده قرار می گیرد.

اکسید روی
خرید اکسید روی

خرید اکسید روی

تولید اکسید روی :

تولید سالانه اکسید روی حدود ۱۰۵ تن می باشد که از طریق روش های گوناگونی انجام می گیرد که دو روش مستقیم و غیر مستقیم از مهم ترین آن ها می باشند.در فرآیند غیرمستقیم یا فرانسوی، فلز روی در ظرف گرافیتی مخصوص ذوب شده و در دمای بالاتر از ۹۰۷ درجه سانتیگراد بخار می گردد و سپس به دنبال افت دما و در اثر واکنش بخار روی با اکسیژن موجود  ZnO پدید می آید.  در مرحله بعد ذرات اکسید روی به یک مجرای خنک کننده منتقل شده و در محفظه ای جمع می شوند.

قیمت اکسید روی صنعتی

این روش که توسط LeClaire (فرانسه) در سال ۱۸۴۴ رواج یافت، ذرات اکسید  با اندازه متوسط ​​۰٫۱ تا چند میکرومتر را ایجاد می کند، و بخش عمده  اکسید روی جهان را تامین می کند، روش بعدی که با نام فرایند مستقیم و یا آمریکایی شناخته می شود و از ترکیبات حاوی زینک به عنوان پیش ماده استفاده می گردد.

خرید زینک اکساید

این روش مانند روش غیر مستقیم می باشد با این تفاوت که مواد حاوی روی ابتدا با استفاده از گرما ناشی از یک منبع کربن احیا شده و بخار روی حاصل می گردد سپس اکسید شده و روی اکسید تولید می گردد، در این روش به دلیل  خلوص کمتر ماده اولیه، محصول نهایی نیز در مقایسه با روش غیر مستقیم از کیفیت پایین تری برخوردار است.

قیمت اکسید روی
قیمت زینک اکساید

قیمت اکسید روی مرک

آزما کالا پلاس به عنوان بزرگترین بازار آنلاین حوزه خدمات آزمایشگاهی در کشور و وابسته به شرکت بازرگانی ندا شیرین ایرانیان در زمینه واردات و فروش کلیه مواد شیمیایی از برندهای شرکت مرک آلمان، شرکت سیگما و برترین برندهای جهانی در حال فعالیت و خدمت به دانشجویان، پژوهشگران و داروسازان و تولید کننده ها می باشد.

فروشنده اکسید روی

دریافت لیست قیمت اکسید روی

برای سفارش اینترنتی درخواست های خود می توانید با شماره های فوق تماس بگیرید

دفترمرکزی فروش تهران : ۹۶۹ ۷۲ ۴۴۹ – ۰۲۱ (تماس در ساعات اداری)

واتساپ : ۰۹۹۱۴۲۱۴۶۹۹ (تماس در ساعات غیراداری و استعلام قیمت فوری و آنلاین)

ازما کالا تضمین اصالت محصول
فروش اکسید روی