فروش متانول
متانول

متانول – (Methanol):

خرید متانول 

الکل متانول که با نام های متیل الکل  methyl alcohol یا کاربینول carbinol نیز شناخته می شود ، از جمله ترکیبات آلی است که به عنوان الکل های اولیه شناخته می شوند، الکل های اولیه ترکیباتی هستند که دارای گروه عاملی الکل  هستند با ساختار عمومی RCOH(R=alkyl, aryl) ،متانول به عنوان یک ترکیب جامد، محلول (در آب) است و بر اساس شاخص  pKa یک ترکیب اسیدی بسیار ضعیف (اساساً خنثی) شناخته می شود.

متانول یک مایع بی رنگ است که در دمای ۶۴٫۹۶ درجه سانتیگراد (۱۴۸٫۹۳ درجه فارنهایت) می جوشد و در ۹۳٫۹ درجه سانتیگراد (۱۳۷ درجه فارنهایت) جامد می شود، در ترکیب با هوا مخلوط قابل انفجار تولید کرده و با شعله غیرلایت می سوزد.

فروش ماده شیمیایی
فروش متانول

تشخیص متانول و اتانول :

در آب کاملاً قابل اختلاط است، متانول بویی دارد که شبیه الکل اتیل اما یک سم خطرناک است که در بسیاری از موارد نابینایی یا مرگ ناشی از نوشیدن مخلوط حاوی آن گزارش شده است.

متانول متشکل از یک گروه متیل متصل به یک گروه هیدروکسیل است و امروزه  با بیش از ۲۰ میلیون تن تولید سالانه ، به عنوان پیش ماده سایر مواد شیمیایی از جمله فرمالدئید formaldehyde ، اسید استیک acetic acid ، متیل ترت بوتیل اتر  methyl tert-butyl و همچنین تعداد زیادی از مواد شیمیایی تخصصی در صنعت و آزمایشگاه های شیمیایی و زیستی استفاده می شود.

کاربرد متانول :

متانول خالص ماده مهمی در سنتز شیمیایی است،  از مشتقات آن برای ساخت تعداد زیادی از ترکیبات به مقدار زیاد استفاده می شود ، از جمله بسیاری از مواد رنگی، رزین ها ، داروها و عطرها. مقادیر زیادی از متانول برای تولید مواد رنگی به دی متیلانیلین dimethylaniline و برای ساخت رزین های مصنوعی به فرمالدئید تبدیل می شوند.

همچنین از متانول در ضد یخ خودرو، در سوخت موشک و به عنوان یک حلال عمومی استفاده می شود، متانول همچنین یک سوخت با اکتان بالا و با سوختن پاک است که به طور بالقوه می تواند جایگزین مهمی برای بنزین در وسایل نقلیه خودرو باشد، متانولی که  از چوب مشتق شده عمدتا به منظور تولید اتیل الکل صنعتی استفاده می شود.

فروش متانول
کاربرد متانول

فرمول متانول :

متانول به عنوان پیش ساز فرمالدئید در بسیاری از زمینه ها، به ویژه تولید انواع پلیمرها، به طور گسترده مورد استفاده است، تبدیل متانول به فرمآلدهید مستلزم اکسیداسیون متانول است که طی واکنش زیر صورت میگیرد:

۲ CH3OH + O2 → ۲ CH2O + 2 H2O

خرید ماده شیمیایی
خرید متانول

خرید Methanol

استیک اسید نیز یکی دیگر موادی ست که از متانول تولید می شود. متانول و ایزوبوتن نیز در ترکیب با یکدیگر متیل ترت بوتیل اتر methyl tert-butyl ether (MTBE)  را  تشکیل می دهند که  MTBEتقویت کننده اصلی اکتان در بنزین است.

کاربردهای دیگر متانول می توان به تبدیل آن به هیدروکربن ها (MTH) ، گاسولین (MTG) ، الفین ها (MTO)و پروپیلن(MTP) از طریق میعان آن اشاره کرد، این تبدیل ها در حضور زئولیت ها به عنوان کاتالیزور صورت می گیرد.

فروش Methanol

 متانول پیش ساز اکثر متیل آمین ها ، متیل هالیدها و متیل اترها است همچنین متیل استرها از متانول تولید می شوند  از جمله ترانس استریفیکاسیون چربی ها که حاصل آن بیودیزل ها هستند.

نقش متانول به عنوان یک حامل انرژی نیز حائز اهمیت است چرا که ذخیره آن به عنوان یک مایع از هیدروژن و گاز طبیعی آسان تر است. با این وجود چگالی انرژی آن کم است مزایای دیگر متانول قابلیت تجزیه بیولوژیکی و سمیت کم آن است.

نیمه عمر متانول در آب های زیرزمینی فقط یک تا هفت روز است ، در حالی که بسیاری از اجزای متداول بنزین صدها روز نیمه عمر دارند، از آنجا که متانول در آب قابل تجزیه است، در آب های زیرزمینی ، آبهای سطحی ، هوا یا خاک تجمع نمی یابد.

قیمت ماده شیمیایی
قیمیت متانول

فروش متانول :

متانول در آزمایشگاه های زیستی نیز کاربرد دارد از جمله:

  • ارزیابی تعداد کلونی های تشکیل شده فیبروبلاست در سلول های تک هسته ای مغز استخوان.
  • به عنوان حلال برای آماده سازی عصاره هیف های آسپرژیلوس Aspergillus به منظور تخمین گلیوتوکسین gliotoxin در تکنیک فاز معکوس HPLC.
  • در مطالعات ایمونوفلوروسانس.
  • به عنوان فاز متحرک در کروماتوگرافی مایع با فاز معکوس.

تولید متانول :

شرکت های فروشنده متانول

برای تولید متانول دو روش شیمیایی و زیستی شناخته شده است. در روش شیمیایی مونوکسیدکربن و هیدروژن بر روی یک کاتالیزور واکنش نشان داده و متانول تولید می کنند.

امروزه، کاربردی ترین کاتالیزور مخلوطی از اکسیدهای مس و روی است که روی آلومینا ثابت می شوند، بیوسنتز متانول نیز از تبدیل متان به متانول توسط آنزیم های متان مونواکسیژناز methane monooxygenases صورت می گیرد. این آنزیم ها فعالیت هم زمان اکسیژنازی و اکسیداسیون دارند و تولید آب و  NAD+ می کنند.

CH4 + O2 + NADPH + H+ → CH3OH + H2O + NAD+

فروش مواد شیمیایی
فروش metanol

قیمت متانول :

شرکت های تولید کننده متانول

با توجه به کاربرد گسترده متانول در آزمایشگاه های شیمی و زیستی شرکت های تولید کننده مواد شیمیایی و آزمایشگاهی متانول را در گرید ها و درجات خلوص متفاوت و برای کاربرد های گوناگون تولید و عرضه می کنند، برای مثال شرکت ساپلکو و سیگما-آلدریچ که از زیر مجموعه های شرک مرک آلمان می باشند متانول در خلوص بالا برای مصارف آنالیزی، گروماتوگرافی و  اسپکترومتری و زیستی تولید می کند برای مثال:

  • Methanol ساپلکو با کد ۸۲۲۲۸۳٫
  • Methanol ساپلکو با کد ۱۱۳۳۵۱  در گرید کروماتوگرافی.
  • Bio-Methanol (Gas-to-Liquid) سیگما-آلدریچ با کد ۸۴۸۳۳۵٫
  • Methanol ساپلکو با کد ۱۰۶۰۰۲ در گرید اسپکتروسکپی.

قیمت متانول و اتانول

آزما کالا پلاس به عنوان بزرگترین بازار آنلاین حوزه خدمات آزمایشگاهی در کشور و وابسته به شرکت بازرگانی ندا شیرین ایرانیان در زمینه واردات و فروش کلیه مواد شیمیایی از برندهای شرکت مرک آلمان، شرکت سیگما و برترین برندهای جهانی در حال فعالیت و خدمت به دانشجویان ، پژوهشگران و داروسازان و تولید کننده ها می باشد.

قیمت Methanol

دریافت لیست قیمت متانول

برای سفارش اینترنتی درخواست های خود می توانید با شماره های فوق تماس بگیرید

دفترمرکزی فروش تهران : ۹۶۹ ۷۲ ۴۴۹ – ۰۲۱ (تماس در ساعات اداری)

واتساپ : ۰۹۹۱۴۲۱۴۶۹۹ (تماس در ساعات غیراداری و استعلام قیمت فوری و آنلاین)

فروش ماده شیمیایی ازماکالا
فروش ماده شیمیایی